12 czerwca 2024

Dziecięcy szpital w Ciechocinku jak nowy

Szpital Uzdrowiskowy im. dr. Markiewicza w Ciechocinku przeszedł gruntowną modernizację. Obiekt ma już ponad sto lat, więc dzięki inwestycji stał się dużo bardziej funkcjonalny.

Foto: Szymon Zdziebło, UMWKP

W ramach inwestycji wyremontowano i przebudowano m.in. główną część obiektu oraz przysanatoryjny zespół szkół, budynek pełniący funkcję internatu i hotelu, w którym chore dzieci przebywają z rodzicami. Zakupiono także sprzęt medyczny.

Wartość projektu to blisko 8 mln zł. Finansowanie zapewnił Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013.

– Znacznie wyższy standard mają teraz pokoje pacjentów i sale do zajęć rehabilitacyjnych. Całość wnętrz utrzymana jest w efektownej, przyjaznej dziecku estetyce i kolorystyce – informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Placówka specjalizuje się w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych i układu nerwowego oraz otyłości i osteoporozy, a także rehabilitacji reumatologicznej i ortopedycznej.

Ciechociński Szpital Uzdrowiskowy działa w strukturze należącego do samorządu województwa Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek. Ma 168 miejsc, nowoczesną bazę zabiegową z basenem solankowym oraz szkołę podstawową i gimnazjum.

ls