27 maja 2024

E-poradnik dla opiekunów domowych

Lekarze niemal każdego dnia spotykają osoby, które z dnia na dzień stają się opiekunami domowymi, nie mając żadnego doświadczenia w pielęgnacji leżących pacjentów.

Foto: pixabay.com

Przekazanie kompleksowych informacji na temat opieki nad pacjentem w trakcie wizyty w gabinecie jest praktycznie niemożliwe. Dlatego specjaliści opieki paliatywnej z Puckiego Hospicjum w. Św. Ojca Pio stworzyli portal – www.bliskochorego.pl – który pomaga rodzinom chorych w odnalezieniu się w tej trudnej sytuacji.

– Portal obejmuje trzy obszary tematyczne: opieka nad chorym we wszelkich aspektach, wsparcie psychologiczne dla chorego i opiekuna, pomoc i doradztwo w załatwieniu wszelkich formalności. To proste, praktyczne instrukcje z opisem działania krok po kroku: jak postępować, czego unikać, jak łatwiej poradzić sobie w danej sytuacji, jakie rozwiązania są bezpiecznym standardem w opiece. Portal bliskochorego.pl jest rzetelnym źródłem wiedzy opiekuńczej i może stanowić uzupełnienie zaleceń lekarza dla pacjentów pozostających pod opieką domową – informuje Dorota Olszewska, lekarz, Kierownik Medyczny Puckiego Hospicjum.