18 maja 2024

Eksperci z UM we Wrocławiu mówią o pandemii (wideo)

Pandemii poświęcona jest relacja z konferencji online, udostępniona przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Foto: pixabay.com

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. prof. Krzysztof Simon, opowiadający o nowych wariantach koronawirusa czy prof. Leszek Szenborn, mówiący o zakażeniach koronawirusem u dzieci.

Konferencja wrocławskiej uczelni poświęcona pandemii SARS-CoV-2 „Czy nowy rok z pandemią?” była odpowiedzią na prośby studentów o organizację spotkania, wyjaśniającego wątpliwości związane z zakażeniem koronawirusem i szczepieniami – informuje biuro prasowe uczelni.

„Docelowo konferencja miała być przeznaczona tylko na potrzeby uczelni, jednakże uznaliśmy, że w dobie tak wielu pojawiających się sprzecznych informacji, fake newsów związanych z koronawirusem SARS-CoV-2, udostępnimy szeroko ten przekaz” – mówi prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Podczas konferencji online głos zabrali specjaliści z zakresu chorób zakaźnych, pediatrii czy wakcynologii, jak prof. Krzysztof Simon, prof. Leszek Szenborn, prof. Beata Jankowska-Polańska czy prof. Brygida Knysz. W trakcie konferencji poruszono zarówno kwestie nowego wariantu wirusa, przebiegu choroby COVID-19 i możliwych powikłań u dzieci.

O szczepieniach, m.in. rodzajach szczepionek na COVID-19 dopuszczonych do użytku, opowiadała prof. Brygida Knysz. „Temat szczepionek generuje mnóstwo pytań i wątpliwości, począwszy od składu preparatu, jego skuteczność – po możliwe skutki uboczne. Dlatego swoją wiedzę i decyzje warto zawsze opierać na naukowym przekazie ekspertów medycznych” – dodaje prof. Agnieszka Piwowar.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl