27 maja 2024

Esculap Rock po raz trzeci w Olsztynie

Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska już po raz trzeci zorganizowała Ogólnopolski Festiwal Lekarskich Zespołów Rockowo-Bluesowych „Esculap Rock”. Olsztyn stał się kolebką festiwalu, który po raz pierwszy został zorganizowany w 2012 roku, rozwijając następnie swoją formę oraz liczbę uczestników.

Foto: Marek Dominiak

Pomysł, wydarzenie i jego organizacja stymulowane było aktywnością rodzimych, olsztyńskich zespołów rockowych „The Doctors” i „The Painkillers”.

W tym roku festiwal odbył się 22 października w Klubie „Nowy Andergrant” w Olsztynie. Uczestniczyło w nim aż pięć zespołów z całej Polski, walczących w atmosferze wyśmienitej, muzycznej uczty o „Nagrodę Publiczności”. Otrzymał ją zespół „Reanimators New” z Opola.

Beata Januszko-Giergielewicz
Przewodnicząca Komisji Kultury i Sportu WMIL


Przypominamy: od 1 września recepty na bezpłatne leki dla pacjentów 75+ wystawiają lekarze podstawowej opieki zdrowotnej udzielający świadczeń POZ u danego świadczeniodawcy, pielęgniarki POZ oraz lekarze wypisujący recepty pro auctore i pro familiae. Kliknij tutaj, żeby przeczytać komentarze ekspertów i pobrać pełną listę bezpłatnych leków dla seniorów.