24 czerwca 2024

Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce

24.02.2018 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej „Arena” w Toruniu odbędą się 1. Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkoatletyce. Organizowane będą równolegle z 27. Halowymi Mistrzostwami Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce.

Foto: pixabay.com

Osoba uczestnicząca w zawodach może być klasyfikowana podwójnie (kobieta, która ukończyła 30., a mężczyzna 35. rok życia), zarówno w mistrzostwach weteranów, jak i lekarzy.

Klasyfikacja lekarzy odbywać się będzie w kategorii „open”. Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów.

Rywalizacja w MPL będzie odbywać się w następujących konkurencjach: bieg (na dystansie 60, 200, 400, 800, 3000 metrów), skok w dal, skok wzwyż, trójskok, pchnięcie kulą, rzut ciężarkiem. Możliwe poszerzenie zakresu konkurencji w sytuacji dodatkowego zainteresowania udziałem w konkurencjach nie ujętych w wykazie.

Osoby chętne do udziału w mistrzostwach proszone są o kontakt z organizatorem mistrzostw: telefoniczny 504 101 375 lub e-mail julekp@onet.pl. Komunikat organizacyjny i karta zgłoszenia do mistrzostw dostępne na stronie www.pzwla.pl.

Lek. med. Julian Pełka
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 1. HMPL