24 lipca 2024

Incydent przed izbą lekarską w Krakowie. NIL deklaruje wsparcie

W poniedziałek przed Okręgowym Sądem Lekarskim w Krakowie odbyła się rozprawa dr. Zbigniewa Martyki. Lekarzowi zostało zawieszone prawo wykonywania zawodu na rok.

Foto: pixabay.com

W pikiecie odbywającej się przed biurem Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie uczestniczyli m.in. posłowie Grzegorz Braun i Konrad Berkowicz. Na miejscu byli obecni funkcjonariusze policji. Doszło do przepychanek.

Oświadczenie Naczelnej Izby Lekarskiej

„W ciągu ostatnich miesięcy samorząd lekarski doświadcza prób zakłócania pracy organów odpowiedzialności zawodowej przez osoby niebędące stronami postępowań. Tym gorzej jeżeli w tego typu działania włączają się również osoby, które pełnią funkcje publiczne i używają swojej pozycji do uzyskania indywidualnych korzyści politycznych” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej.

„W związku z dzisiejszym incydentem przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie, z udziałem jednego z posłów, NIL deklaruje wsparcie w wyjaśnieniu sytuacji, z zastrzeżeniem możliwości podjęcia kroków prawnych w celu zapewnienia odpowiednich warunków do pracy organów odpowiedzialności zawodowej w przyszłości” – czytamy w oświadczeniu NIL.

Poniżej publikujemy oświadczenie zamieszczone na stronie internetowej OIL w Krakowie dotyczące protestu zaplanowanego przed biurem izby.