27 lipca 2024

Jak poszło Polakom na maratonie w Berlinie?

27-letnia lekarka z Tomaszowa Mazowieckiego okazała się najlepsza spośród ok. 150 Polek startujących w 46. edycji Berlin-Marathon.

Z czasem 3:00:03 dr Marta Bukowska uplasowała się na 144 miejscu w gronie ponad 13 tys. biegaczek z całego świata.

– W środowisku lekarskim Martę Bukowską można uznać za największe sportowe odkrycie tego roku w biegach długodystansowych – mówi skarbnik NRL Grzegorz Mazur, który był jednym z ponad 44 tys. uczestników berlińskiego maratonu.

Dr Bukowska w kategorii lekarzy wygrała w tym roku m.in. „Bieg Ulicą Piotrkowską” w Łodzi i „Półmaraton Wielu Kultur” w Piotrkowie Trybunalskim, a w sierpniu pokonała całą elitę profesjonalistek zwyciężając w kategorii kobiet w łódzkim „Biegu Fabrykanta”. – Berliński maraton jest jednym z sześciu największych maratonów na świecie i tym bardziej cieszy tak piękny sukces przedstawicielki naszego zawodu – dodaje dr Grzegorz Mazur.

Tegoroczny maraton w stolicy Niemiec odbył się 29 września. Zawodnicy musieli pokonać 42 km 195 m. Dla dr. Mazura tegoroczny Berlin-Marathon był siódmym ukończonym maratonem w trzyletniej przygodzie z bieganiem na długich dystansach. – Moja satysfakcja jest tym większa, że każdy z nich kończyłem z rekordem życiowym. Tym razem wynik 3:31:41 pozwolił znaleźć mi się wśród 15 proc. najlepszych w kategorii powyżej 55 lat i jednocześnie zdystansować 35 tys. innych biegaczy – mówi skarbnik NRL, dodając, że biegi na królewskim dystansie są coraz bardziej popularne wśród lekarzy.

Z wynikami wszystkich Polek i Polaków można zapoznać się TUTAJ.