19 maja 2024

Jest Sopot, są medale

W dniach 6-7 maja na Stadionie Leśnym w Sopocie odbyły się 14. Mistrzostwa Polski Weteranów w Rzutach Nietypowych. Jest to co roku pierwsza impreza mistrzowska na otwartym stadionie i stanowi pierwszą okazję do sprawdzenia formy, zdobycia medali, ale także do spotkania w gronie kolegów z całej Polski (i nie tylko).

gazetalekarska.pl 1 gazetalekarska.pl 2

Pogoda, jak zwykle kapryśna wiosną nad Bałtykiem, pierwszego dnia niemalże rozpieszczała zawodników, drugi dzień rozpoczął się deszczowo ale na szczęście opady szybko ustały i przeszkadzała tylko niska temperatura powietrza.

Wśród startujących znalazło się czworo lekarzy, którzy zdobyli w sumie 18 medali: Beata Warzecha: 2 złote (rzut granatem i speerorama), 1 srebrny (dysk antyczny), 4 brązowe (shotorama, cegła, młot szkocki, rzut ciężarkiem), Konrad Bońda: 2 złote (rzut granatem, speerorama), 1 srebrny (rzut ciężarkiem), 2 brązowe (młot szkocki, shotorama), Włodzimierz Dłużyński: 2 złote (rzut granatem, speerorama), 2 brązowe (młot szkocki, schockorama), Zenon Krukowski: 1 złoty (speerorama), 1 srebrny (rzut granatem).

gazetalekarska.pl 3 gazetalekarska.pl 4

gazetalekarska.pl 5 gazetalekarska.pl 6

W tym roku frekwencja była nieznacznie niższa w porównaniu do lat poprzednich, jednak poziom sportowy pozostał wysoki – poprawiono aż 28 rekordów Polski! Swoją drogą brakowało mi wśród startujących nazwisk kilku lekarzy, zdobywających medale w konkurencjach rzutowych w Mistrzostwach Polski Weteranów i Lekarzy, Medigames, Igrzyskach Lekarskich – koledzy na start! Miejsce doskonałe nie tylko sportowo, ale i turystycznie, okazja do pierwszego spotkania w grupie „rzucających doktorów”, a sportowo także nie odstajemy!

Kolejne zawody już w najbliższych tygodniach, a kolejnymi startami będą Mistrzostwa Polski Weteranów i Lekarzy w Wielobojach (Toruń 17 czerwca), Mistrzostwa Polski Weteranów i Lekarzy w Lekkiej Atletyce (Kraków 1-2 lipca), Medigames (Marsylia 1-8 lipca), Mistrzostwa Europy Weteranów w Aarhus (od 27 lipca do 6 sierpnia), Mistrzostwa Świata w Rzutach Nietypowych w węgierskim Tata (18-20 sierpnia), a na koniec sezonu Igrzyska Lekarskie (6-10 września).

Konrad Bońda