16 lipca 2024

Kampania „Wspólne Święta”. Zobacz nowy spot OIL w Warszawie

Od kilku dni w szpitalach i przychodniach na terenie województwa mazowieckiego rozwieszane są plakaty z nazwą i hasłem kampanii „Wspólne Święta”.

Foto: Youtube / OIL w Warszawie

Tym razem kampania, którą pomysłodawcą i organizatorem jest  Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, odbywa się pod hasłem „Buduj więzi – Święta spędź z bliskimi”.

Cel kampanii „Wspólne Święta” jest jasny:powstrzymać zjawisko oddawania seniorów „na przechowanie” na okres świąt do szpitali. Jak podkreślają organizatorzy, życzliwość i serdeczność to najlepsze prezenty, jakie można dać innym na święta. W tym roku partnerem akcji jest m.st. Warszawa.

„W kampanii społecznej zwracamy się nie tylko do bliskich pacjentów, próbując wywołać refleksję. Zwracamy się do każdego. Bo niemal każdy zna rodzinę, gdzie np. opieka nad seniorem bywa trudna z uwagi na niepełnosprawność seniora, wyczerpanie opiekuna czy szereg jego innych obowiązków. Warto zapytać sąsiada, znajomego, czy można jakoś pomóc, choćby spędzając z takim seniorem trochę czasu, w którym opiekun mógłby zrobić świąteczne zakupy, załatwić swoje sprawy lub zwyczajnie odpocząć. Niekiedy mały gest, zwykła życzliwość okazuje się czymś ważnym i wielkim, czymś co może wpłynąć na przebieg zdarzeń” – tłumaczą organizatorzy akcji.