24 kwietnia 2024

Karnawałowo, charytatywnie, z broszką od pierwszej damy (foto)

W dniu 10 lutego w hotelu Marriott w Warszawie odbyła się XI Charytatywna Gala Przyjaciół Fundacji Pro Seniore. Tegoroczna edycja imprezy została objęta patronatem honorowym marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Foto: Tadeusz Bielski

Uroczystość oficjalnie otworzyli prezes zarządu Fundacji Pro Seniore Andrzej Surowiecki, który po powitaniu zgromadzonych gości przedstawił najbliższe plany rozwoju działalności Fundacji, oraz prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Andrzej Sawoni. Tradycyjnie organizatorzy zapewnili szampańską zabawę i wieczór pełen atrakcji.

O moc artystycznych wrażeń zadbali gospodyni wieczoru Jolanta Mrotek – aktorka i wokalistka znana z Teatru Sabat oraz zespół Boogie Band, którego repertuar pozwolił uczestnikom balu odbyć nostalgiczną podróż w czasie po największych przebojach ostatnich dziesięcioleci. Po raz pierwszy w historii Charytatywnej Gali Karnawałowej odbył się pokaz barmański, w którym wystąpił Marek Posłuszny – mistrz świata organizacji International Bartenders Association, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli stylu flair.

Zabawa karnawałowa była okazją do działalności charytatywnej. Po raz jedenasty goście hojnie wsparli Fundację. Odbyła się licytacja przedmiotów ofiarowanych Fundacji m.in.: broszki przekazanej przez małżonkę Prezydenta RP Agatę Kornhauser-Dudę, ręcznie malowanej porcelany od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, filiżanki z emblematem Senatu RP oraz albumu z osobista dedykacją od marszałka Senatu RP, akwareli przekazanej przez marszałka województwa mazowieckiego – Adama Struzika, a także vouchera na tygodniowy pobyt z pakietem medycznym w hotelu w Busku-Zdroju oraz vouchera na tygodniowy pobyt w innym hotelu.

Niespodzianką dla gości była możliwość wylicytowania m.in. przelotu prywatnym helikopterem. Podczas loterii fantowej goście mieli szansę wygrać atrakcyjne nagrody, m.in.: zestawy kosmetyków, vouchery na weekendowe pobyty w atrakcyjnych hotelach, vouchery na weekendy z samochodami jednej ze znanych marek oraz zestawy upominkowe przekazane przez Polski Komitet Olimpijski. Podobnie jak w poprzednich latach cały dochód z imprezy zostanie przekazany na działalność statutową fundacji. Wszystkim darczyńcom organizatorzy serdecznie dziękują, jednocześnie zapraszając do udziału w kolejnej gali.