18 lipca 2024

Kilka słów o składaniu ptaków (fragmenty)

(…) Ptaki pojawiają się znikąd. Skłamałbym mówiąc, że potrafię odróżnić te sklejone przeze mnie od obcych, zawsze jednak potrafiłem oddzielić jej obecność w parku od kroków i szelestu ubrań innych kobiet.

Foto: arch. prywatne

Przynoszę sobie przygotowany wczoraj obiad i siadam na plastikowym stołku, lekko oplutym deszczem. Woda wsiąka w moje dresy, makaron przykleja się do podniebienia, ona odgania prychaniem gołębie, a co większe okruszki rzuca w kierunku stadka wróbli i w tym momencie wygląda najpiękniej na świecie. (…)

O autorze

Jakub Rewiuk – laureat XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Prof. Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza”. I miejsce w kategorii „studenci”. Student Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Publikował w kilku czasopismach i antologiach. Dołożył swoją cegiełkę do projektu 24/02/2022 – zbioru opowiadań polskich autorów fantastyki, wydanego z myślą o wsparciu dla Ukrainy. Laureat II miejsca w konkursie Instytutu Literatury „Snuj Story” za opowiadanie „Tata, Ania P. i Benek”.