24 lipca 2024

Lekarze pasjonaci fotografii po raz dziewiąty w Kazimierzu Dolnym

W dniach 6-11 września 2022 roku odbył się 9. Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy, organizowany przez Lubelską Izbę Lekarską przy wsparciu Naczelnej Rady Lekarskiej.

Foto: Dariusz Hankiewicz

W plenerze wzięła udział dwudziestka lekarzy m.in. z Warszawy, Gdyni, Koła, Sopotu, Tomaszowa Mazowieckiego, Lublina czy Białej Podlaskiej. Zajęcia odbywały się w kazimierskim Domu Pracy Twórczej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a w tym roku mentorem pleneru był członek Związku Polskich Artystów Fotografików Zbigniew Furman z Warszawy.

Ponadto specjalne w trakcie pleneru uczestnicy otrzymali zaproszenie na pokaz fotografii z Ukrainy od dyrektora kazimierskiego ośrodka kultury Maksa Skrzeczkowskiego. Był spacer po wystawach fotograficznych, w tym samego mistrza Chrisa Niedenthala. Nie obyło się też bez pokazu sprzętu fotograficznego i akcesoriów partnera technologicznego pleneru firmy „KDM Photo” z Lublina.

Rodzynką na torcie było spotkanie z fotografią mistrza Tadeusza Rolke, dzięki pracom wystawianym aktualnie we wnętrzach domu-muzeum „Pod wiewiórką”. No a poza tym po prostu, spacery i fotografowanie, ale i omawianie własnych prac wieczorami z udziałem, ale i niejednokrotnie krytyczną oceną „szefa pleneru” Darka Hankiewicza.

Zapraszamy wszystkich na obejrzenie efektów prac warsztatowych na wernisaż wystawy poplenerowej 19 listopada o 12.00 w progi „Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej u Lekarzy” w Lublinie w Klubie Lekarza na ul. Chmielnej 4.