22 kwietnia 2024

Lekarze pod siatką

W dniach 23-25 marca odbyły się w gościnnym Wieluniu XVIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Piłce Siatkowej. Jednocześnie zainaugurowano zmagania kolegów po 40. roku życia. Odbyły się I Mistrzostwa Old-boy.

Tekst i foto: Ryszard Golański

 1. Mistrz Polski Lekarzy Silesia Katowice: Mateusz Patkowski, Adam Kabierz, Jan Franke, Wojciech Luboń, Tomasz Dunaj, Jakub Michalski
 2. Zdobywca srebrnego medalu Centrum Onkologii Mińsk

Tegoroczna rywalizacja była jak zwykle bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie. Niektórych akcji nie powstydziliby się zawodnicy ligowi. Gościem mistrzostw był Bogusław Kanicki, siatkarz – olimpijczyk z Moskwy, wieloletni zawodnik Resovii, później trener siatkówki, prywatnie brat organizatorów mistrzostw Bogny i Mirosława Kanickich. Napisałem o gościnnym Wieluniu, albowiem po raz kolejny mistrzostwa były perfekcyjnie zorganizowane, Wieluński Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewniał dobre warunki, a atmosfera była iście rodzinna. Nie ma w tym nic dziwnego, bo grono lekarzy-siatkarzy, znające się od wielu lat, to grupa przyjaciół. Ale oczywiście na boisku nigdy nie ma taryfy ulgowej. W zawodach brało udział 9 zespołów w kategorii open i 4 w Old-boy.

 1. Brązowi medaliści OIL Łódź
 2. Bogusław Kanicki i Wojciech Luboń – dwóch znakomitych atakujących

Mistrzami Polski zostali koledzy ze Śląskiej OIL, występujący pod nazwą Silesia. Sukces tym większy, że grali tylko w sześciu. Ale jak sami o sobie mówili: „sześciu wspaniałych”. Srebrny medal zdobyła drużyna białoruskich gości – Centrum Onkologii Mińsk. Trzecie miejsce wywalczyli koledzy reprezentujący OIL w Łodzi. Komplet wyników w naszym portalu, w zakładce sport. Klasyfikacja I MPL Old-boy: złoty medal Poznań-Częstochowa, srebro Łódź Alfa, brąz Szczecin, czwarte miejsce Warszawa. Przyznano także wiele nagród indywidualnych. Konkurs „Sokole oko” dla najcelniej serwującego wygrał Konrad Jankowski z Łodzi. Konkurs „Gwóźdź parkietu” dla najsilniej atakującego – Wojciech Luboń z Katowic. Aneta Piwowarczyk z Olsztyna jako jedyna kobieta w turnieju, Remigiusz Grela z Warszawy otrzymał nagrodę fair play. Pozostali wyróżnieni: Tomasz Pakulski Łódź, Roman Zakrevski Polonia Mińsk, Łukasz Berda Gdańsk, Nikołaj Radchenko Centrum Onkologii, łodzianie Tomasz Chejchman, Arkadiusz Pawlik, Marek Grządziel, Mirosław Kanicki.

Starosta Wieluński Andrzej Stępień zamykając turniej, zaprosił siatkarską brać za rok do Wielunia.

 

Foto: Bogna Kanicka i Krzysztof krawczyk

Klasyfikacja końcowa XVIII MPL

 1. Silesia OIL Katowice
 2. Centrum Onkologii Mińsk
 3. OIL Łódź
 4. Polonia Medyczna Mińsk
 5. OIL Łódź Alfa
 6. OIL Poznań
 7. OIL Gdańsk
 8. OIL Olsztyn
 9. OIL Warszawa