13 czerwca 2024

Lekarze zaśpiewali w przededniu Kongresu Polonii Medycznej (foto)

W środę 31 maja w bazylice konkatedralnej św. Jakuba Apostoła w Olsztynie została odprawiona Msza święta w intencji Kongresu Polonii Medycznej i Zjazdu Lekarzy Polskich. Tuż po niej odbył się koncert chóru Medici Pro Musica.

Foto: Mariusz Tomczak/Gazeta Lekarska

Medici pro Musica to chór kameralny, działający przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Olsztynie, którego trzon stanowią lekarze. Łączy ich zamiłowanie do muzyki i śpiewu.

IV Światowy Zjazd Lekarzy Polskich i XI Kongresem Polonii Medycznej, który odbędzie się w dniach 1-4 czerwca 2023 r. w Olsztynie, to nie tylko panele eksperckie i wykłady naukowe, ale również okazja do integracji i wzmacniania współpracy polskich lekarzy i lekarzy dentystów z całego świata.

Przez kilka dni właśnie to miasto stanie się światową stolicą lekarzy polskiego pochodzenia. – To ważne wydarzenie dla naszego środowiska – mówi Anna Lella, prezes ORL Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Kongresu Polonii Medycznej.

– Każda edycja gromadzi setki wybitnych specjalistów z Polski i zagranicy, umożliwiając im prezentację osiągnięć naukowych, wymianę doświadczeń i nowinek ze świata medycyny. Zdaję sobie sprawę jak ważna jest rola samorządu lekarskiego w działaniach na rzecz Polonii medycznej – podkreśla prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski.

Więcej informacji o kongresie jest dostępna tutaj: https://gazetalekarska.pl/?tag=kongres-polonii-medycznej.