12 kwietnia 2024

Nowa baza LPR we Wrocławiu

4,6 mln zł kosztowała nowoczesna baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego, zlokalizowana na terenie Portu Lotniczego Wrocław. To z niej ma startować śmigłowiec wraz z profesjonalną załogą medyczną. Promień zasięgu jego działania wynosi 60 km. Co oznacza ta inwestycja?

– To przede wszystkim nieporównywalny z dotychczasowym komfort pracy dla naszych załóg. W starym kilkudziesięcioletnim budynku trudno już było spełniać wymagania sanitarno-epidemiologiczne. Nowe bazy zostały zaprojektowane zgodnie z wymaganiami naszych załóg. Wszystko jest tak pomyślane, by umożliwić jak najszybsze odnowienie gotowości do przyjęcia wezwania do kolejnego lotu ratunkowego – dodaje Justyna Sochacka, rzecznik prasowy SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Trzy minuty – tyle potrzebuje załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby wystartować do lotu.

– Jest to już siódma taka baza w kraju. Technicznie wszystkie bazy w kraju są identycznie wyposażone – tłumaczy Justyna Sochacka. Inwestycja powstała ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2010-2013, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.