24 kwietnia 2024

Maski i sprzęt rozdysponowane. Podziękowania NRL

Naczelna Rada Lekarska, mając na uwadze niezwykle trudną sytuację na początku pandemii i brak sprzętu ochrony indywidualnej w placówkach medycznych, dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w jego zakup, sprowadzenie do Polski i dystrybucję na terenie kraju.

Foto: Jakub Wittchen, Kulczyk Foundation

„Sprzęt zakupiony przez Fundację Lekarze Lekarzom został sprowadzony do Polski zgodnie z rekomendacjami i przy wsparciu Polsko-Chińskiej Rady Biznesu, która poleca tylko sprawdzonych i wiarygodnych dostawców” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie NIL.

Wszystkie zamówione produkty posiadają komplet niezbędnych dokumentów dopuszczających do obrotu w Unii Europejskiej, a więc również w Polsce. Jak zapewnia samorząd lekarski, przy zakupie wprowadzono najwyższe procedury sprawdzenia wiarygodności dokumentacji oraz jakości zamówionego sprzętu. Dodatkowe kontrole jakości przeprowadziła strona chińska.

„Sprowadzone przez nas towary posiadają więcej niż jeden certyfikat jakości oraz złożono nam deklaracje zgodności produktów. Maski ochronne jak również pozostały sprzęt zostały rozdysponowane pomiędzy 24 okręgowe izby lekarskie, a te przekazały je, zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem, do personelu medycznego oraz placówek medycznych, które w większości już je zużytkowały” – czytamy w komunikacie podpisanym przez Magdę Wiśniewską, przewodnicząca Konwentu Prezesów Okręgowych Izb Lekarskich, Pawła Czekalskiego, przewodniczącego zespołu odpowiedzialnego za zakup i dystrybucję sprzętu i Andrzeja Matyję, prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej.