22 maja 2024

Medycy napisali do premiera Morawieckiego i wicepremiera Kaczyńskiego

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosław Kaczyńskiego z prośbą o „podjęcie realnego dialogu i współdziałania dla ratowania publicznej ochrony zdrowia”.

14 września, posiedzenie Rady Ministrów. Foto: Krystian Maj

„Wiemy, że bez radykalnych i natychmiastowych reakcji Rządu RP to się nie uda. Jednocześnie wiadomo, że nie uda się to Wam bez nas” – czytamy w piśmie medyków do premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosław Kaczyńskiego, który w czwartek rano został udostępniony przez Naczelną Izbę Lekarską.

Zdaniem Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia, który 11 września zorganizował wielotysięczną manifestację na ulicach Warszawy, a następnie utworzył białe miasteczko niedaleko Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, obecnie publiczna ochrona zdrowia „kona”.

Protestujący medycy wskazali, że rząd powinien być reprezentowany przez „odpowiedzialnego, wiarygodnego i merytorycznego przedstawiciela”. Zdaniem protestujących minister Adam Niedzielski „wielokrotnie dowiódł, że nie rozumie i nie uważa publicznej ochrony zdrowia za kwestię społeczną, a tylko jako nadmierny wydatek budżetowy”.

Więcej informacji o proteście medyków, który 11 września rozpoczął się w Warszawie, a także kilkaset zdjęć z manifestacji i białego miasteczka, można znaleźć TUTAJ. Poniżej publikujemy treść pisma komitetu protestacyjno-strajkowego.