24 maja 2024

Na co idą miliony w branży medycznej?

41 mln zł – tyle wynosiło najdroższe z opublikowanych w czerwcu rozstrzygnięć przetargów (lub ich części) w branży medycznej. Serwis Pressinfo.pl przygotował podsumowanie najdroższych przetargów, których wyniki zostały opublikowane w czerwcu 2017 roku.

Na pierwszym miejscu znalazł się przetarg ogłoszony przez COI w Warszawie

Foto: pixabay.com

Na pierwszym miejscu znalazł się przetarg ogłoszony przez Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie na dostawę proszku do sporządzania roztworu. Kontrakt opiewał na kwotę 41 mln zł.

Na drugim miejscu znalazł się przetarg ogłoszony przez Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia na dostawę szczepionki równoważnej przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi. Wartość przetargu wyniosła 21 mln zł.

Podium zamyka przetarg ogłoszony przez Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu na dostawę leku (ledipasvirum + sofosbuvirum). W tym przypadku kontrakt wyniósł 14 mln zł.

Kolejne miejsca:

  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie (ombitaswir + parytaprewi + rytonawir) – wartość: 13 mln zł,
  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie (azacitidine) – wartość: 11 mln zł,
  • Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia (również chodzi o szczepionkę równoważną przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi) – 11 mln zł,
  • Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. (ledipaswir + sofosbuwir) – wartość: 10 mln zł,
  • Narodowy Instytut Geriatrii Instytut Reumatologii im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher (adalimumab) – wartość: 9 mln zł,
  • Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie (trastuzumab) – dwa przetargi o wartości 8 mln zł każdy (oba na ten sam lek).