20 kwietnia 2024

NIL IN. Co dyrektorzy szpitali myślą o innowacjach?

„Dyrektorzy szpitali i ich stosunek do innowacyjnych rozwiązań” – pod takim tytułem został opublikowany pierwszy podcast z serii InTalk przygotowany przez Sieć Lekarzy Innowatorów NIL IN we współpracy z portalem medycznym Esculap.com.

Foto: NIL IN

„W każdym odcinku spotkamy wybitnych ekspertów, naukowców i praktyków, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat nowatorskich technologii i rozwiązań, a także przedstawicieli polskich startupów w medycynie. Będziemy rozmawiać o przyszłości medycyny, postępie diagnostyki, działaniach na poziomie ambulatoryjnym i szpitalnym oraz ciekawostkami z polskiego rynku innowacji w medycynie” – w taki sposób reklamują go inicjatorzy.

– Porozmawiamy m.in. o regulacjach krajowych zapewniających bezpieczeństwo i opłacalność stosowania sztucznej inteligencji w zdrowiu, roli Ministerstwa Zdrowia i innych instytucji zajmujących się ochroną zdrowia oraz o przykładach sukcesów i porażek zastosowania nowoczesnych urządzeń i algorytmów sztucznej inteligencji – mówi dr Artur Drobniak, dyrektor Centralnego Ośrodka Badań, Innowacji i Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej (COBIK NIL).

Rozmowy będzie prowadził on, jak i liderzy grup roboczych Sieci Lekarzy Innowatorów NIL IN. Opublikowane podcasty można znaleźć tutaj: https://nilin.org.pl/podcast/podcast.