24 kwietnia 2024

NIL zaprasza lekarzy kandydujących do Sejmu i Senatu

Wybory parlamentarne tuż-tuż. Samorząd lekarski zamierza zaprosić na specjalne spotkanie wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów, którzy podejmą decyzję o starcie w nadchodzących wyborach.

Foto: pixabay.com

Odbędzie się ono 14 września 2023 r. o godz. 12.00 w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL) w Warszawie. Gospodarzem spotkania będzie prezes Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) Łukasz Jankowski.

– Na spotkanie w siedzibie NIL zaprosimy kandydatów lekarzy i lekarzy dentystów ze wszystkich opcji politycznych. Chciałbym, żeby spotkanie miało wymiar środowiskowy i żebyśmy w swoim gronie mogli porozmawiać m.in. o koniecznych reformach ochrony zdrowia, którą parlamentarzyści przyszłej kadencji będą mieli szanse wdrażać w życie – mówi prezes NRL.

Imienne zaproszenia do kandydatów zostaną wysłane niezwłocznie po rejestracji list kandydatów na posłów i na senatorów. Zgodnie z kalendarzem wyborczym ogłoszonym przez Państwową Komisję Wyborczą (PKW), termin zgłaszania tych list upływa 6 września 2023 r. o godz. 16.00.

– W samej istocie naszego zawodu leży troska o innych, stąd też z ogromną radością przyjmuję zaangażowanie lekarzy i dentystów w działalność na rzecz wspólnego dobra. Cieszę się, że członkowie naszego środowiska biorą aktywny udział w kształtowaniu polityki naszego państwa – dodaje prezes Łukasz Jankowski.

Wybory parlamentarne zostały ogłoszone na dzień 15 października 2023 r. Tego dnia wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7.00-21.00.