17 lipca 2024

Nowa redaktor naczelna „Gazety Lekarskiej”

Naczelna Rada Lekarska powołała Karolinę Kowalską na stanowisko redaktor naczelnej „Gazety Lekarskiej”. Zastąpiła Martę Jakubiak, która była związana z Naczelną Izbą Lekarską przez ponad dekadę.

Karolina Kowalska. Foto: NIL

– Propozycja objęcia stanowiska redaktor naczelnej „Gazety Lekarskiej” to ogromny zaszczyt. Cieszę się, że będę mogła zająć się w pełni tematyką, która interesuje mnie najbardziej, a więc systemem ochrony zdrowia widzianym oczami lekarzy i problemami, z jakimi na co dzień stykają się w swojej pracy – mówi Karolina Kowalska.

Karolina Kowalska ma blisko dwadzieścia cztery lata doświadczenia w dziennikarstwie. Zaczynała w „Gazecie Wyborczej”, z którą związana była osiem lat. Przez cztery lata, jako dziennikarz i redaktor, pracowała w dzienniku „Polska The Times”, a następnie przeszła do dziennika „Rzeczpospolita”, gdzie przez dwa lata o systemie ochrony zdrowia pisała w Dziale Krajowym, a przez sześć lat w Dziale Prawa.

Przez ostatni rok pracowała w portalu tvn24.pl, pisząc teksty tematyce medycznej i systemu ochrony zdrowia. Jest cenionym przez media ogólnopolskie komentatorem sytuacji w ochronie zdrowia. Została wyróżniona w konkursie Lider Roku 2018 w obszarze media i PR w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia. Jest także laureatką nagrody International Press Association w Nowym Jorku. Współpracowała z tygodnikami „Wprost”, „Plus Minus”, „Sukces” oraz miesięcznikiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie „Puls”. Ma doświadczenie zarówno dziennikarskie, jak i redaktorskie.

Subskrypcja „Gazety Lekarskiej”

Zgodnie z decyzją Naczelnej Rady Lekarskiej, w tym roku papierowa wersja miesięcznika „Gazeta Lekarska” trafi do wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów trzykrotnie. Pozostałe wydania – w zależności od wieku czytelnika – dotrą w formie elektronicznej i papierowej. W każdej chwili można będzie jednak zmienić sposób subskrypcji, tak by lekarze otrzymywali pismo w najwygodniejszej dla siebie formie.

W 2023 roku trzy wydania papierowe trafią do skrzynek lekarzy i lekarzy dentystów w lutym, kwietniu i czerwcu. Zgodnie z uchwałą NRL wersja papierowa będzie wysyłana do wszystkich członków samorządu lekarskiego, którzy ukończyli 70. rok życia, a do pozostałej grupy lekarzy i lekarzy dentystów (do 69. roku życia) „Gazeta Lekarska” trafi w formie elektronicznej na skrzynkę mailową.

Aby dokonać zmiany sposobu prenumeraty „Gazeta Lekarska” należy wypełnić formularz na stronie Naczelnej Izbie Lekarskiej: https://nil.org.pl/gazeta.