14 kwietnia 2024

Nowotwory – wytyczne postępowania z pacjentami w POZ

W związku z zakończeniem części pierwszej projektu unijnego przez Naczelną Izbę Lekarską i Partnerów: Medycynę Praktyczną, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej, w ramach której powstał zestaw wytycznych dla lekarzy pracujących w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, zapraszamy do zapoznania się z ostatnim, piątym dokumentem wytycznych.

Foto: pixabay.com

Adaptację przeprowadził zespół Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, złożony z polskich ekspertów klinicznych, lekarzy specjalistów z zakresu medycyny rodzinnej, oraz dziedzin właściwych dla tematu wytycznych, reprezentantów pacjentów i specjalistów ds. metodologii Evidence-based medicine (EBM) czuwających nad technicznymi aspektami procesu adaptacji.

Dokument dostępny jest na stronie www.wytyczne.org. Zachęcamy również do przesyłania zgłoszeń do uczestnictwa w bezpłatnych kursach, których podstawę programową stanowią opracowane wytyczne, zapisy na szkolenia odbywają się poprzez stronę internetową https://szkolenia.hipokrates.org.