15 czerwca 2024

Nowy obiekt Wielkopolskiej Izby Lekarskiej

Od wczoraj Wielkopolska Izba Lekarska w Poznaniu zaprasza do korzystania z nowo powstałego budynku noclegowego „WILla Medica” zlokalizowanego przy Al. Niepodległości 35 (obok głównej siedziby izby).

Foto: WIL

Do dyspozycji lekarzy i lekarzy dentystów będzie 7 nowoczesnych pokoi oraz miejsca parkingowe. Wszystko to z myślą o członkach izby przyjeżdżających do Poznania na cykliczne szkolenia i konferencje, których z roku na rok przybywa.

Adaptacja budynku na bazę noclegową to część znacznie większego przedsięwzięcia.

W planach jest pozyskanie powierzchni szkoleniowej na co najmniej 100 osób, dla której „WILla Medica” będzie zapleczem. Izba od lat organizuje wiele szkoleń i konferencji nie tylko tych dotyczących tematów medycznych, ale i zagadnień prawnych, w tym także związanych z ochroną danych osobowych, co czasami wymaga od lekarzy nawet kilkudniowego pobytu w Poznaniu.

Członkowie WIL mogą liczyć na specjalne ceny i noclegi w komfortowych warunkach.

Nowy obiekt będzie otwarty dla gości przybywających do Poznania na inne wydarzenia lub targi. To uzupełnienie powstającej bazy szkoleniowo-konferencyjnej i wsparcie środowiska lekarskiego. O tym, że takie miejsce jest potrzebne świadczą statystyki: w ciągu ośmiu, ostatnich lat z oferty szkoleniowej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej skorzystało ponad 20 tys. lekarzy i lekarzy dentystów.

Źródło: WIL