19 czerwca 2024

Osiągnięcia w diagnostyce i leczeniu śpiączki

21 listopada w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Najnowsze osiągnięcia w diagnostyce i leczeniu śpiączki”, której organizatorem jest Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Patronat nad wydarzeniem objął prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, a patronat medialny „Gazeta Lekarska”.

Dzień pacjenta w śpiączce (18.04.2015)
Foto: akogo.pl

Organizatorzy chcą polskiemu środowisku medycznemu i naukowemu przedstawić najnowsze światowe osiągnięcia w odróżnianiu stanu wegetatywnego od minimalnej świadomości oraz pokazać, jak nowoczesna medycyna może pomóc osobom w komie.

Wykłady będą prezentowane przez znakomitych prelegentów z całego świata, wśród których znajdą się m.in. prof. Steven Laureys (Liege), prof. Benedikt Berninger (Monachium), prof. Tetsuo Kanno i dr Isao Morita (Japonia) oraz prof. Wojciech Maksymowicz (Olsztyn).

Będzie to największe wydarzenie dotyczące problematyki śpiączki w naszym kraju. Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy spodziewają się ok. 400 uczestników – lekarzy, naukowców, rehabilitantów i rodzin osób w śpiączce. Dodatkowe informacje na stronie internetowej www.akogo.pl/konferencja.