22 kwietnia 2024

Otulam się ciszą. Czekanie boli

Katarzyna Wierzbicka jest laureatką XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Prof. Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza” – II miejsce w kategorii „proza” i II miejsce w kategorii „poezja”.

Foto: arch. prywatne

Urodziła się i mieszka w Otwocku. W 1997 r. ukończyła II Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Pracę zaczęła jednocześnie w POZ i na Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Otwocku.

Jest specjalistką z dziedziny chorób wewnętrznych. Od kilku lat pracuje w przychodni POZ w Karczewie oraz zajmuje się pensjonariuszami domu opieki. Po pracy najbardziej ceni spacery po lesie, dobrą książkę, muzykę i teatr. Ponadto od roku wyszywa haftem krzyżykowym. Kolekcjonuje zdjęcia drzew i anioły.

Próby pisania wierszy podejmowała jeszcze na studiach, w okresie długiej rekonwalescencji po ciężkim wypadku samochodowym. Od kilku lat oprócz wierszy pisze czasem opowiadania i bajki dla swoich dzieci. Nagrodzone opowiadanie napisała na podstawie prawdziwej historii dziadków męża, by zachować ją dla swoich córek.

Otulam się ciszą

w bezkresnym niebie szukam głębi
myśli pulsują
czuję pod skórą ich niepokój
te wczorajsze zasnęły w bezruchu
pokryje je kurz i lekka nić pajęcza
omiatam kąty nieobecnością pełne
kiedy nadchodzi jesień
zakwita czasem we śnie twoim uśmiechem
częściej na kształt starych butów van Gogha
ciśnie w czasie spaceru przez życie
nocą otulona ciszą
uwalniam stopy w bosym tańcu
tęsknota nigdy nie śpi

Czekanie boli