24 kwietnia 2024

Plener fotograficzny lekarzy. To już ósmy raz…

To już ósmy raz w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą spotkali się lekarze pasjonaci fotografii. W dniach 14-19 września 2021 roku odbył się organizowany przez Lubelską Izbę Lekarską przy wsparciu Naczelnej Rady Lekarskiej Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy.

Foto: arch. prywatne

Zajęcia odbywały się w kazimierskim Domu Dziennikarza, a mentorami w tym roku byli członkowie ZPAF Krzysztof Miller z Tarnowskich Gór oraz Magdalena Wasiczek z Trzebini. Ponadto specjalne zaproszenie plenerowicze otrzymali na pokaz fotografii od dyrektora kazimierskiego ośrodka kultury Maksa Skrzeczkowskiego.

Nie obyło się tez bez pokazu sprzętu fotograficznego i akcesoriów partnera technologicznego pleneru firmy KDM foto z Lublina. Rodzynką na torcie było spotkanie w gościnnych progach „Kuncewiczówki” z Mieczysławą Łazorek i opowieść o pracach jej męża, obrazach Jana Stanisława Łazorka, słynnego malarza Kazimierza, wystawianych aktualnie we wnętrzach domu-muzeum. A poza tym po prostu fotografowanie i omawianie własnych prac wieczorami z udziałem, ale i niejednokrotnie krytyczną oceną „szefa pleneru” Darka Hankiewicza.

Teraz zapraszamy wszystkich na obejrzenie efektów prac warsztatowych i wernisaż wystawy 13 listopada o 12.00 w progi „Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej u Lekarzy” w Lublinie w Klubie Lekarza na Chmielnej 4.

 dh