18 lipca 2024

Prezes NRL: Aby nasz zawód kojarzył się wyłącznie z profesjonalizmem

Dziś Międzynarodowy Dzień Lekarza. Życzę Wam wszystkim, jak również sobie, aby nasz zawód kojarzył się wyłącznie z profesjonalizmem, oddaniem, sumiennością i zaufaniem, a nie protestami i hejtem.

Foto: pixabay.com

Aby nowe władze ministerialne potrafiły nadać bieg zmianom na lepsze w ochronie zdrowia, żeby były otwarte na dialog z naszym środowiskiem i czerpały z naszych doświadczeń.

Aby relacje z naszymi Pacjentami były oparte na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i empatii. Nieustającej pasji i miłości do naszej profesji, tego niezaspokojonego głodu wiedzy i odkrywania tajemnic ludzkich organizmów.

Wytrwałości w przysiędze Hipokratesa i mimo ciągłego zmęczenia, stresu i odpowiedzialności spoczywającej na naszych barkach – szczególnie w tym wymagającym czasie pandemii – zachowania spokoju oraz dystansu.

Dziękując Wam za codzienną troskę, zaangażowanie i dbałość o zdrowie i życie pacjentów, życzę, abyśmy nieprzerwanie kontynuowali naszą misję, a także znaleźli czas na spełnianie marzeń oraz zatroszczenie się o własne zdrowie.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,

Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej