23 kwietnia 2024

Prezes NRL życzy lekarzom wytrwałości, zdrowia i odpoczynku (wideo)

Z okazji przypadającego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia i Dnia Pracownika Służby Zdrowia, na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej pojawił się film z udziałem m.in. prezesa NRL Andrzeja Matyi i znanego aktora Andrzeja Seweryna.

Foto: screen

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzony jest od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

– W ten piękny dzień, dzień naszego święta, chcę także uczcić pamięć Koleżanek i Kolegów, którzy starcie z koronawirusem niestety przegrali. „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci” jak napisała Wisława Szymborska. Przez koronawirusa na wieczny dyżur odeszło ponad 150 lekarzy i lekarzy dentystów. Płaćmy im naszą pamięcią i oddawajmy im hołd poprzez codzienną pracę, wytrwałość i nieustępliwość w walce z pandemią, jak i innymi okrutnymi chorobami – mówił prezes NRL prof. Andrzej Matyja.

Prezes NRL życzy powrotu do zdrowej normalności – zakończenia pandemii COVID-19, ale również wyciągnięcia z niej wniosków na przyszłość. – Wiemy już czego zabrakło i co nie zadziałało. Wspólnie, ponad podziałami, musimy zadbać o kompleksową odbudowę polskiej opieki zdrowotnej, aby każdy mógł mieć dostęp do najwyższej jakości usług medycznych. Zróbmy to dla dobrobytu, rozwoju, trwałości i odporności dzisiejszego społeczeństwa i naszych przyszłych pokoleń – podkreśla. A czego życzy lekarzom i lekarzom dentystom w Światowy Dzień Zdrowia? – Niewyczerpanych pokładów sił, wytrwałości i zdrowia, czasu na relaks i odpoczynek – podkreślił.