12 kwietnia 2024

Radość na dentystycznym fotelu

Polacy ciągle mają problem z przełamaniem strachu przed wizytą u dentysty, dlatego gabinety stomatologiczne coraz częściej stosują u pacjenta terapie relaksacyjne (np. poprzez śmiech). Powstała także pierwsza książka terapeutyczna, która namawia do leczenia w niebanalny sposób. Napisali ją dentyści, a zilustrował znany rysownik Henryk Sawka.

Fragment okładki

Poznańscy stomatolodzy, Dorota i Przemysław Stankowscy, napisali książkę pt. „Bądź bystry u dentysty”, zawierającą 15 humorystycznych anegdot, pokazujących wizytę u dentysty w krzywym zwierciadle. Publikacja zawiera dodatkowo 20 zabawnych ilustracji Henryka Sawki.

– Chcemy pokazać Polakom, jak można wyśmiać swój własny lęk przed dentystą, a jednocześnie pokazujemy, że nie są jedyni z tą przypadłością. Nie dajemy gotowej recepty, co zrobić, żeby nie bać się wizyty, ale uczymy pacjentów, jak się oswajać z myślą o leczeniu – mówi lek. dent. Dorota Stankowska, współautorka książki. Publikację wykorzystuje już klika gabinetów w Polsce, m.in. w Katowicach, Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Bełchatowie.

ls