14 kwietnia 2024

Rodzinne mistrzostwa na plaży

Już po raz ósmy w gościnnym Niechorzu miały miejsce Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej. Niezwykła atmosfera towarzysząca zawodom w których od lat uczestniczą całe lekarskie rodziny jest wartością szczególną.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników MPL Niechorze

Rywalizacja sportowa odbyła się w czterech kategoriach: open, panów +45, pań oraz par mikstowych. Do dyspozycji uczestników na pięknej i tradycyjnie słonecznej plaży przygotowano cztery boiska, wokół których nasi milusińscy dopingowali i naśladowali rodziców. Tradycyjnie już sportowcom przyszło się zmagać z wiatrem i przelotnym deszczem. Królował  jednak duch sportu i, jak zwykle, zasady fair-play.

Wśród pań złoto zdobyły Ewa Buszkiewicz-Nowak (Poznań) i Dagmara Ziemska (Słubca), które małymi punktami wyprzedziły Monikę Ziemianek (Sucha Beskidzka) z Paulą Dudek (Warszawa), a brąz wywalczyły wrocławianki Aleksandra Wabik i Zofia Nowicka. Turniej seniorów zdominowali lekarze łódzkiej OIL: złoto Tomasz Chejchman i Piotr Stachlewski (obaj z Koluszek), przed Mirosławem Kanickim (Sieradz) z Krzysztofem Zakrzewskim  (Poznań), a brąz zdobyli Marek Druch (Pabianice) i Hubert Czernik (Petrykozy).

Mistrzowie debiutanci i przegrani – wielcy srebrni medaliści

W prestiżowym turnieju open, w którym uczestniczyło 20 drużyn, w świetnym stylu zwyciężyli debiutanci Peter Kanyion i Bartosz Kuta, stażyści OIL w Gdańsku, odbierając w finale tytuł niepokonanym od lat Michałowi Leśnikowskiemu i Rafalowi Pustelnikowi. Brąz zdobyli Mateusz Patkowski (Wrocław) i Wojciech Jędrycha (Hammaro – Szwecja).

W rekordowo obsadzonym turnieju mikstów (20 drużyn) kolejne złote medale trafiły do Elżbiety Buszkiewicz-Nowak i Petera Kanyiona, srebro dla Moniki Ziemianek i Adama Mroczka  (Zabrze), a brąz dla Anny i Rafała Pustelników z Wrocławia. Nagrody fair-play otrzymali Zofia Nowicka i Rafał Pustelnik, a autor uhonorowany został pięknym pucharem.

Mistrzowie miksta: Ela i Peter

Mistrzostwa w Niechorzu od lat goszczą lekarskie rodziny, których dzieci dorastają w duchu sportowej rywalizacji i lekarskiej przyjaźni, w czym największa zasługa szczecinian pomysłodawcy Macieja Mrożewskiego oraz świetnych organizatorów i sportowców Cezarego Sieranta i Macieja Lewandowskiego.

Krzysztof Makuch