19 maja 2024

Rozpoczęła się centralna rejestracja na szczepienia dla seniorów 80+

Po północy 15 stycznia rozpoczęła się centralna rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia.

Minister Michał Dworczyk. Foto: Adam Guz/KPRM

Tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

Żeby umówić termin szczepienia należy skorzystać z jednej z trzech możliwości:

  • zadzwonić na bezpłatną infolinię: 989;
  • skontaktować się z dowolnym punktem szczepień;
  • zapisać się poprzez e-rejestrację na stronie głównej pacjent.gov.pl.

Ponadto dzisiaj uruchomiony został formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia.

Źródło: KPRM

– Od północy niezwykłym zainteresowaniem cieszyła się zarówno rejestracja, jak i zgłoszenia gotowości do szczepienia. W ciągu pierwszych 90 minut na infolinię zadzwoniono ponad 84 tys. razy. W ciągu pierwszej godziny miało miejsce ponad 10 mln odsłon strony internetowej, za pomocą której można wysyłać zgłoszenia – powiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

W piątek do godz. 10 na szczepienie przeciw COVID-19 zarejestrowanych zostało 127 796 seniorów w wieku 80+. –  Zainteresowanie systemem zgłoszeń i rejestracji już w nocy było bardzo duże. Poza chwilowym przestojem, wszystkie formularze zadziałały prawidłowo – podkreślił Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Minister zaapelował do wszystkich seniorów, którzy mają profil zaufany, żeby korzystali z niego do rejestracji. – Uruchomiliśmy specjalny kanał do zakładania profilu zaufanego dla osób powyżej 80. roku życia w ramach tzw. wideorozmowy – podkreślił Marek Zagórski.

W Polsce szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się 27 grudnia. Aktualizowane raporty dotyczące procesu szczepień można śledzić na uruchomionej dziś stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19.