18 lipca 2024

Rywalizacja w piłce siatkowej

Wieluń od kilku lat jest stolicą lekarskiej siatkówki. Nic zatem dziwnego, że to właśnie w tym mieście w dniach 19-20 listopada rozegrano XX Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Lekarzy oraz III Mistrzostwa Polski Lekarzy Oldboy.

Foto: arch. prywatne

Po ubiegłorocznej przerwie, spowodowanej pandemią, także w tym roku mistrzostwa musiały zostać przełożone i zamiast wiosną odbyły się jesienią.

Zawody zorganizowali perfekcyjnie (jak zwykle) Bogna i Mirosław Kaniccy. Udało im się uzyskać wsparcie licznych sponsorów, co zaowocowało efektownymi nagrodami. Było to także wydarzenie ważne dla władz miasta, które reprezentowała podczas wręczania pucharów i nagród pani wiceburmistrz Joanna Skotnicka-Fiuk. Rywalizacji była wyrównana i zacięta, czego dowodem były liczne „tiebreaki”.

Odbywała się jednak w koleżeńskiej atmosferze. W kategorii open Mistrzami Polski zostali lekarze ze Szczecina. Kapitanem drużyny był Cezary Sierant, a rozgrywającym Maciej Lewandowski. Drugie miejsce zajęła drużyna Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi – kapitan Marcin Czekała, a trzecie drużyna o nazwie Silesia. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Poznań-Częstochowa, Katowice i Kraków. W kategorii Oldboyów także zwyciężyła drużyna OIL w Szczecinie, na drugim stopniu podium stanął zespół „Alfa” z łódzkiej OIL, na najniższym Warszawa. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Poznania i Częstochowy.

Wyróżniający się zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe: Patrycja Bubak-Gauza i Sylwia Bulanda – Katowice, Michał Frybes – Warszawa, Grzegorz Piwowarczyk – Iława ( grał w drużynie warszawskiej ), Janusz Korfel – Białystok ( drużyna Warszawy ), Wiesław Łach „Laser” – Szczecin oraz Konrad Jankowski – Łódź. Nagrodę specjalną (3-dniowy pobyt w resorcie SPA Stara Wieś) – wylosował Szymon Bosak – Kraków. Ozdobą ceremonii wręczania pucharów i nagród były występy dwóch grup dziewczynek z Grupy Muzycznej „Rytmiks” oraz pokaz tańca towarzyskiego, nagrodzone gromkimi brawami. Żegnaliśmy się słowami – do zobaczenia za rok w Wieluniu.

Ryszard Golański


Odwiedź profil „Gazety Lekarskiej” na Facebooku