19 czerwca 2024

Samorząd lekarski organizuje bezpłatne szkolenia z punktami edukacyjnymi

Ośrodek Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej uruchomił zapisy na szkolenia – 9 stacjonarnych i 52 online. Wszystkie wydarzenia edukacyjne są akredytowane, a ich uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu wraz z przyznanymi punktami edukacyjnymi.

Foto: pixabay.com

Tematy szkoleń, które przygotowano na najbliższe tygodnie, obejmują zagadnienia związane m.in. z prawem, zarządzaniem, kompetencjami miękkimi, wykonywaniem zawodu lekarza i wiedzą medyczną z obszaru poszczególnych specjalizacji.

Wśród najbliższych wydarzeń jest m.in. cykl szkoleń pt. „POZ w praktyce”, cykl dotyczący prowadzenia kanałów w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, TikTok) i szkolenie dotyczące orzecznictwa lekarskiego ZUS.

Ośrodek Kształcenia NIL

„Nasi wykładowcy i trenerzy to ludzie, którzy posiadają bardzo dużą wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną, z nieocenionym doświadczeniem zawodowym. Prowadzone przez nich szkolenia to nie tylko wykłady, ale także przykłady z codziennych zawodowych doświadczeń oraz odpowiedzi na zadawane pytania” – zapewnia Naczelna Izba Lekarska.

Rejestracja na szkolenia prowadzona jest za pośrednictwem strony: https://nil.org.pl/dla-lekarzy/kursy-i-szkolenia. We wszystkich sprawach związanych z organizacją i udziałem w nich można kontaktować się z Ośrodkiem Kształcenia NIL (e-mail: szkolenia@nil.org.pl, tel. 22 55 91 345).

Obowiązek kształcenia

Zawód lekarza i lekarza dentysty objęty jest obowiązkowym kształceniem, które umożliwia jego wykonywanie zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej. Szkolenia odbywane w ramach obowiązkowego kształcenia zawodowego są kluczowe dla okresowej aktualizacji uprawnień specjalizacyjnych i przedkładania stosownej dokumentacji w izbach lekarskich.

„Niezależnie od tego wymogu, warto uczestniczyć w szkoleniach mających na celu uzupełnienie oraz nabycie nowych kompetencji oraz aktualizację już posiadanej wiedzy i umiejętności” – zapewnia NIL.