20 kwietnia 2024

Samorząd lekarski tworzy przestrzeń dla pasjonatów innowacji

Silny nacisk na merytorykę, krótkie formy bez paneli i wykładów sponsorowanych – tak ma wyglądać I Kongres Lekarzy Innowatorów, który w dniach 15-16 września 2023 r. odbędzie się w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL) w Warszawie.

Foto: NIL

To będzie najważniejsze wydarzenie organizowane przez samorząd lekarski poświęcone innowacjom w systemie opieki zdrowotnej i nowym technologiom w medycynie.

– Zaproszeni goście to praktycy i pasjonaci innowacji w medycynie: w pracy w szpitalu, w POZ, w AOS czy nowoczesnym zarządzaniu zasobami ludzkimi. To też pasjonaci nowych technologii w medycynie, którzy wiążą swoją codzienność z adaptowaniem tych rozwiązań w rzeczywistości w praktyce – mówi dr Artur Drobniak, dyrektor Centralnego Ośrodka Badań, Innowacji i Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej (COBIK NIL), organizator wydarzenia oraz pomysłodawca i współzałożyciel Sieci Lekarzy Innowatorów NIL IN.

Jednym z celów kongresu jest stworzenie przestrzeni dla lekarzy, którzy widzą potrzebę zmian w systemie ochrony zdrowia, chcą rozwijać swoje umiejętności oraz interesują się nowymi technologiami i ich wykorzystaniem w medycynie. To również unikalna okazja do poznania lekarzy innowatorów z całej Polski. – Tutaj nie może zabraknąć osób szczerze zaangażowanych w sprawy technologicznej przyszłości systemu ochrony zdrowia – dodaje dr Artur Drobniak.

Rejestracja na wydarzenie i szczegółowy program konferencji są dostępne na stronie internetowej: https://nilin.org.pl/nil-in-summit.

Szerzej o kongresie piszemy tutaj: