14 kwietnia 2024

Slalom gigant lekarzom nie straszny (foto)

Uczestników XXII Mistrzostw Polski Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się w sobotę 2 marca w Istebnej, przywitała prawdziwie alpejska aura.

Foto: polskimed.pl

Twardy jak beton stok, słońce i mróz. Tegorocznym organizatorem zawodów była BIL przy wsparciu NIL oraz stowarzyszenia Polskimed. Ośrodek w Istebnej, zaprzyjaźniony z naszym środowiskiem, jest znany z perfekcyjnej organizacji zawodów oraz treningów.

Na przestrzeni ostatnich lat zauważamy wyraźnie rosnący poziom sportowy medyków. Ma to swój wyraz w osiągnięciach w Mistrzostwach Świata oraz Europy Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim  zarówno indywidualnych jak zespołowych. Oczekiwania i klasa sportowa uczestników wymusiła ustawienia GS oraz SL na poziomie FIS.

Początek zmagań to dwa przejazdy giganta, następnie krótka przerwa z posiłkiem regeneracyjnym, a na koniec stanowiący największe wyzwanie techniczne slalom. Zawody zakończyliśmy wieczorową porą bankietem połączonym z dekoracją mistrzów oraz losowaniem cennych nagród. Cieszy liczna frekwencja oraz udział dzieci lekarskich. Wśród lekarzy najlepsi w kombinacji GS/SL okazali się Anna Piaszczyńska oraz Michał Dyrda. Całość wyników z podziałem na grupy wiekowe, konkurencje oraz fotki na stronie www.polskimed.pl. Dziękuję za udział w zawodach.

Janusz Lewandowski