24 kwietnia 2024

Słynni patolodzy na przestrzeni dziejów – od XVIII do XX wieku

Muzeum Historii Medycyny zaprasza na wirtualną wystawę pt. „Słynni patolodzy na przestrzeni dziejów – od XVIII do XX wieku”.

Foto: WUM

Na 23 planszach przedstawione zostały  sylwetki znanych patologów – zarówno polskich jak i zagranicznych, których dokonania znacząco przyczyniły się do rozwoju medycyny na przestrzeni XVIII,  XIX i XX wieku.

– Niektóre z przedstawionych osób to postaci, o których dokonaniach większość z nas wie niewiele, a najpewniej nie słyszały o nich wcale – mówi dr n. hum. Adam Tyszkiewicz, dyrektor Muzeum Historii Medycyny WUM.

– W zwięzły sposób przyjrzymy się więc ich osiągnięciom, zidentyfikujemy ich wkład w praktykę medyczną oraz postaramy się pokazać kontekst ich odkryć. Mamy nadzieję, że ta forma przedstawiania sylwetek ludzi, których odkrycia i badania na zawsze zmieniły zarówno światową jak i polską medycynę spodoba się widzom – dodaje Adam Tyszkiewicz.

Projekt wystawy przygotowało Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Projekt graficzny opracowała Katarzyna Ośko przy współpracy Piotra Berezowskiego.

Wirtualną wystawę można obejrzeć pod linkiem: http://muzeum.wum.edu.pl/wirtualna-wystawa-slynni-patolodzy-na-przestrzeni-dziejow-od-xviii-do-xx-wieku/#more-2918