15 czerwca 2024

Szczepienia – lekarze dają przykład (foto)

„Dobry przykład to połowa kazania” – mówi znane przysłowie. Chcąc dać dobry przykład pacjentom, dziś rano lekarze i lekarze dentyści z Naczelnej Rady Lekarskiej zaszczepili się przeciw pneumokokom.

Foto: Marta Jakubiak

W czasie spotkania z dziennikarzami opowiadali o roli szczepień w praktyce lekarskiej oraz niebezpieczeństwach płynących z ich unikania. Przede wszystkim zachęcali do takiej profilaktyki i wykonywania szczepień również tych nieobowiązkowych. Wśród zaszczepionych dzisiaj byli m.in. prezes NRL Maciej Hamankiewicz i Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz.

W siedzibie NIL obecny był również dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny prof. Mirosław Wysocki, który pokazał certyfikat wykonanego już wcześniej szczepienia. Kilkadziesiąt zdjęć z tego niecodziennego wydarzenia publikujemy tutaj. Przypomnijmy, że Ogólnopolski Dzień Szczepień obchodzony jest dziś po raz ósmy.


Przypominamy: od 1 września recepty na bezpłatne leki dla pacjentów 75+ wystawiają lekarze podstawowej opieki zdrowotnej udzielający świadczeń POZ u danego świadczeniodawcy, pielęgniarki POZ oraz lekarze wypisujący recepty pro auctore i pro familiae. Kliknij tutaj, żeby przeczytać komentarze ekspertów i pobrać pełną listę bezpłatnych leków dla seniorów.