22 czerwca 2024

Szef PTF dziękuje środowisku lekarskiemu

Prezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii Marek Kiljański wystosował do prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Macieja Hamankiewicza pismo z podziękowaniem za poparcie starań o uregulowanie zawodu fizjoterapeuty i rynku usług w dziedzinie fizjoterapii.

Dr Marek Kiljański. Foto: Lidia Sulikowska

„W związku z podpisaniem przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudę, Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty w imieniu wszystkich fizjoterapeutów reprezentujących Polskie Towarzystwo Fizjoterapii pozwolę sobie na ręce Pana Prezesa złożyć serdeczne wyrazy podziękowania licznym kręgom lekarskim – reprezentującym różne działy medycyny – za poparcie naszych wieloletnich starań o uregulowanie zawodu fizjoterapeuty i rynku usług w dziedzinie fizjoterapii” – czytamy w piśmie.

„Jednocześnie pragnę zapewnić całe środowisko lekarskie, że wszystkie nasze działania wynikające z Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty będą odpowiedzialne, z poszanowaniem wiedzy i kompetencji lekarza Rzeczpospolitej Polskiej oraz dobrych i wypracowanych wspólnie ze środowiskiem lekarzy różnych specjalności w naszym kraju zasad. Będą też przyczyniać się do dalszego rozwoju Modelu Rehabilitacji w Polsce i przepojone będą troską o dobro pacjenta” – podkreślił prezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Przypomnijmy, że ustawę o zawodzie fizjoterapeuty regulującą zasady wykonywania zawodu fizjoterapeuty (w tym: uzyskiwanie prawa wykonywania zawodu, kształcenie zawodowe i podyplomowe oraz odpowiedzialność zawodową) i wprowadzającą samorząd zawodowy fizjoterapeutów, prezydent Andrzej Duda podpisał 26 października (więcej piszemy tutaj).