18 maja 2024

Toruń: wieloboje rzutowe i pięciobój klasyczny

W dniu 17 czerwca na Stadionie Miejskim w Toruniu ul. gen. J. Bema 23/29 odbędą się 2. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Wielobojach Rzutowych i Pentathlonie. Zawody organizowane będą równolegle z Mistrzostwami Polski Weteranów w Pięcioboju Lekkoatletycznym i Mistrzostwami Polski Weteranów w Wielobojach Rzutowych.

Toruń

Toruń
Foto: pixabay.com

Osoba uczestnicząca w zawodach może być klasyfikowana podwójnie (kobieta, która ukończyła 30., a mężczyzna 35. rok życia) zarówno w mistrzostwach weteranów, jak i lekarzy.

Klasyfikacja lekarzy odbywać się będzie w kategorii „open” . Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów.

Rywalizacja w MPL odbywać się będzie w następujących konkurencjach:

  • Wieloboje rzutowe: pięciobój rzutowy – kula, dysk, oszczep, młot, ciężarek,
  • Pentathlon (pięciobój klasyczny) – skok w dal, rzut oszczepem, 200 m, rzut dyskiem, M-1500 m, K-800 m.

Osoby chętne do udziału w mistrzostwach proszone są o kontakt z organizatorem mistrzostw: telefoniczny 504 101 375 lub e-mail julekp@onet.pl. Komunikat organizacyjny i karta zgłoszenia do mistrzostw dostępne na stronie www.pzwla.pl.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Lek. med. Julian Pełka


Prezydent podpisał nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych wprowadzającą tzw. sieć szpitali. O tym, co zmieni się z punktu widzenia lekarzy i pacjentów, piszemy tutaj.