27 maja 2024

W Dubaju zawieszono planowe leczenie stomatologiczne

W emiracie Dubaju, najbardziej zaludnionym mieście i terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich, podjęto decyzję o zawieszeniu leczenia stomatologicznego, które nie jest pilne.

Dubaj. Foto: pixabay.com

Według Dubai Health Authority (DHA) taki środek zapobiegawczy ma na celu ochronę pacjentów i personelu medycznego przed SARS-CoV-2 oraz powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

O tym, że opieka dentystyczna, która nie jest pilna, zostaje zawieszona, DHA poinformowało szpitale i inne placówki medyczne pod koniec stycznia. Lokalne media podały, że decyzja ta będzie obowiązywać do odwołania.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała już miejsce wcześniej, z tym że objęła cały kraj – Zjednoczone Emiraty Arabskie zawiesiły planowe leczenie stomatologiczne w marcu 2020 r., wznowiono je w połowie czerwca ub.r. Obecne zawieszenie planowego leczenia stomatologicznego dotyczy tylko emiratu Dubaju. Od początku pandemii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odnotowano ponad 320,1 tys. przypadków zakażeń SARS-CoV-2 i 902 zgony z powodu COVID- 19.

Podczas pandemii Dubaj stał się wiodącym celem turystycznym, ale w związku z rosnącą liczbą zakażeń, w lutym wprowadzono tam ograniczenia, które przewidują m.in. zmniejszoną przepustowość hoteli (70 proc.), kin i miejsc siedzących pod dachem (50 proc.) oraz centrów handlowych, basenów i prywatnych plaż (70 proc.). Puby i bary zostały zamknięte na miesiąc, a restauracje i kawiarnie do godziny 1.00 w nocy.