19 lipca 2024

Włącz komputer, odbierz informację o zwolnieniu ze składek

Na indywidualne konta przedsiębiorców na platformie internetowej PUE ZUS wpływają informacje o realizacji złożonego przez nich  wniosku dotyczącego zwolnienia z opłacania składek.

Foto: pixabay.com

– Pomimo tego, że ktoś wnioskował o zwolnienie za trzy miesiące, nasza informacja dotyczy zwolnienia za marzec gdyż zwolnienie ze składek następuje po złożeniu deklaracji rozliczeniowych – zastrzega Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

– To oznacza, że przedsiębiorca dostanie osobno informację za każdy miesiąc dopiero po złożeniu przez niego dokumentów rozliczeniowych – dodaje Iwona Kowalska-Matis.

Aby odebrać na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) odpowiedź z ZUS, wystarczy zalogować się do swojego konta, wejść w dokumenty a potem w wiadomości. Dalej w skrzynce odbiorczej należy przejść do dokumentów wymagających poświadczenia odbioru.

Odbiór pisma trzeba potwierdzić jednym z dostępnych podpisów, np. profilem zaufanym ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Po podpisaniu pojawi się okno, w którym można wybrać wizualizację dokumentu w formacie PDF (po kliknięciu w link) lub dokument wydrukować.