25 lipca 2024

Właśnie lekarze tak potrafią fotografować!

W sobotę 9 listopada w Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej „U Lekarzy” w siedzibie Izby Lekarskiej na Chmielnej 4 miał miejsce wernisaż 7. Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego Lekarzy – Kazimierz Dolny 2019.

Foto: Dariusz Hankiewicz

Jego organizatorem jest Lubelska Izba Lekarska przy wsparciu Naczelnej Rady Lekarskiej. Na inauguracje wystawy przyjechała większość spośród 19 uczestników pleneru, niemal z całej Polski, często z osobami towarzyszącymi i rodzinami.

Była to niejako podwójna radość, tak z możliwości ponownego spotkania, jak i obejrzenia swoich prac już jako ostatecznego efektu kilkudniowej pracy w Kazimierzu. Zebranych powitał prezes Lubelskiej Izby Lekarskiej dr Leszek Buk. Pogratulował zaangażowania i wspaniałych efektów dodał na koniec: „No to co? Zapraszamy na 8 plener za rok!”

Poproszony o ocenę wystawy członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego Grzegorz Pawlak powiedział, że jest gościem wernisaży od kilku lat i ich poziom – w jego ocenie – stale rośnie, a siła tej wystawy jest również różnorodność. Na wernisażu z powodów osobistych był nieobecny mentor pleneru członek ZPAF Lucjan Demidowski, a wizytując dzień później wystawę powiedział: „Jestem do ogromnym wrażeniem poziomu prezentowanych fotografii. Zaskakującym jest to, że to właśnie lekarze tak potrafią fotografować…”

Zapraszamy na wystawę do Klubu Lekarza w Lublinie na Chmielną 4 do 12 grudnia.

Dariusz Hankiewicz