22 kwietnia 2024

Wyjątkowy plebiscyt. Wybierzmy Samarytanina!

Zapraszamy do wzięcia udziału w plebiscycie wszystkich, którzy doświadczyli bezinteresownej pomocy i chcą za nią podziękować.

Do 10 marca można zgłaszać kandydatów do tytułu „Miłosierny Samarytanin roku 2018”.

„Dobre czyny nie wymagają poklasku, ale my nie powinniśmy przechodzić obok nich obojętnie. Dajmy świadectwo jak wielu pośród nas po cichu sprawia, że otaczający nas świat staje się lepszym” – apelują organizatorzy plebiscytu.

Kandydatów można zgłaszać w dwóch kategoriach:

  • I kategoria: pracownik służby zdrowia, dla którego pomoc chorym nie jest tylko pracą zarobkową, ale jest postrzegana, jako swoistego rodzaju powołanie;
  • II kategoria: osoba, która bezinteresownie pomaga innym w potrzebie, osoba szlachetna, dla której pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.

Głosując należy podać imię i nazwisko kandydata, dane teleadresowe oraz koniecznie uzasadnić dlaczego kandydat zasługuje na wyróżnienie.

Głos można oddać:

  • listownie na adres: Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. Porucznika Wąchały 5,
  • korzystając z formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.eliasz.org.pl,
  • pocztą elektroniczną na adres: biuro@eliasz.org.pl,
  • telefonicznie: 885 512 500, poniedziałek-piątek, godz. 11.00-17.00.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybierze osoby, które otrzymają prestiżową statuetkę oraz wyróżnienia „Miłosierny Samarytanin Roku 2018”.

Gala wręczenia statuetek oraz wyróżnień odbędzie się 29 marca w auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Honorowy patronat nad plebiscytem objął JE ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Szczegółowe informacje na stronie www.eliasz.org.pl.