16 lipca 2024

Wystawiono ponad milion e-skierowań

„Mamy pierwszy milion e-skierowań!” – poinformowało w czwartek Centrum e-Zdrowia.

Foto: pixabay.com

„W całej Polsce z tej e-usługi skorzystało już blisko 750 tys. pacjentów. Każdy z nich historię swoich e-skierowań może sprawdzić na Internetowym Koncie Pacjenta” – poinformowało 27 sierpnia CeZ na Twitterze.

E-skierowanie jest to kolejny ważny elektroniczny dokument wprowadzony po e-zwolnieniach i e-recepcie w opiece zdrowotnej. Dzięki e-skierowaniu pacjent może otrzymać swoje skierowanie na leczenie specjalistyczne lub do szpitala również w postaci cyfrowej. Do 8 stycznia 2021 r. będzie można korzystać również z papierowej wersji skierowania, później wszystkie uwzględnione w przepisach rodzaje skierowań będą funkcjonowały wyłącznie w postaci cyfrowej.

Centrum e-Zdrowia to państwowa jednostka budżetowa powołana przez ministra zdrowia. Powstało po zmianie nazwy Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, które działa od 2000 r. „Poprzez rebranding chcemy podkreślić obszar naszej działalności, jako lidera procesu informatyzacji systemu zdrowia w Polsce nie tylko w sensie technicznym” – informuje CeZ. Głównym celem działalności CeZ jest realizacja zadań z zakresu budowy społeczeństwa informacyjnego, obejmujących organizację i ochronę zdrowia oraz wspomaganie decyzji zarządczych ministra właściwego do spraw zdrowia na podstawie prowadzonych analiz.