12 lipca 2024

XXI Ogólnopolskie Zawody Narciarskie Okulistów

W dniu 23 lutego po raz 21. odbyły się Ogólnopolskie Zawody Narciarskie Okulistów w bieszczadzkiej Kalnicy.

Alpejska, mroźna pogoda, wspaniałe warunki śniegowe w otoczeniu majestatycznych połonin stały się doskonałym tłem sportowej rywalizacji.

Jak co roku okuliści przybyli z całej Polski, tym razem w liczbie 44 osób rywalizowali w slalomie specjalnym, slalomie gigancie i „konkurencji niespodziance” ufundowanej przez jedną z firm.

W kategorii kobiet znów na podium stanęła Magdalena Zamorska (Gorlice) wyprzedzając Justynę Dobrucką (Rzeszów) i Karolinę Nowakowską (Wrocław). Wśród mężczyzn na pierwsze miejsce na podium wstąpił Adam Sendecki (Jarosław/Krosno) przed Piotrem Ruskiem i Jakubem Kobosem – obaj z Gorlic. Puchar Ursa-Ski zdobył Adam Sendecki.

Po zawodach do ogniska i gorących przekąsek przygrywał zespół Rysiek Denisiuk&Paweł Sikora, a emocje po zawodach wygasały jeszcze długo w mroźną noc. Bieszczady zapraszają okulistów-narciarzy już za rok ponownie. Na zakończenie należy dodać, że wsparcie organizacyjne i prawa zawodów możliwa była dzięki wsparciu trzech firm, za co serdecznie dziękuję w imieniu zawodników i organizatorów.

Jan Witkiewicz