24 czerwca 2024

XI Turniej Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”

W dniach 9 i 10 września 2022 r. odbył się XI Turniej Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”. Organizatorem turnieju był prezes Klubu Sportowego „Bronek” ZLP w Chicago dr Bronisław Orawiec.

Foto: arch. prywatne

Turniej przeprowadzono na kortach tenisowych w Lions Park w Prospect Heights, IL. Meczom singlowym towarzyszyła piękna słoneczna bezchmurna pogoda z temperaturą 82F (27.8 st. C) i małą wilgotnością powietrza (40%). W drugim dniu turnieju była również wspaniała słoneczna aura z niewielkimi chmurami i temperaturą 80F (26,7 st. C).

Kapitanem drużyny „Dziennikarzy” był red. Piotr Dąbrowski, a kapitanem drużyny „Lekarzy” dr Bronisław Orawiec. Kapitanowie odpowiedzialni byli za selekcję oraz rozstawienie zawodników w swoich drużynach. W drużynie „Dziennikarzy” zagrali: Eugeniusz Jarząbek (Polvision TV), Tadeusz Szmelter (Radio 1300 AM) i Andrzej Jarmakowski (Radio 1300 AM).

Natomiast w drużynie „Lekarzy” wystąpili: Aleksandra Głodek (dentystyka), Halina Anioł (pediatria), Sławomir Puszkarski (psychiatria), Janusz Dańko (weterynaria), Roman Marszałek (dentystyka) oraz Bronisław Orawiec (kardiologia). Rezerwowym zawodnikiem w drużynie lekarskiej był Andrzej Moniuszko (radiologia).

W grach pojedynczych Eugeniusz Jarząbek wygrał z Bronisławem Orawcem 6:4, 1:0 (ret). B. Orawiec zrezygnował z dalszej gry w drugim secie z powodu kontuzji ścięgna Achillesa. Andrzej Jarmakowski pokonał Sławomira Puszkarskiego 7:5, 6:4, a Jamusz Dańko zwyciężył w meczu z Tadeuszem Szmelterem 6:1, 6:0. W pojedynku deblowym para dziennikarzy E. Jarząbek i T. Szmelter po bardzo dobrej grze pokonała parę lekarską J. Dańko i S. Puszkarskiego 6:3, 6:4.

Prestiżowa konfrontacja polonijnych dziennikarzy i lekarzy zakończyła się w tym roku zwycięstwem lekarzy 4 – 3, którzy wygrali jeden mecz singlowy i trzy walkowery. Dziennikarze wygrali dwa mecze singlowe i jeden mecz deblowy. Było to ósme zwycięstwo lekarzy. Dwukrotnie był remis: w roku 2015 (5 – 5) oraz w roku 2018 (3 – 3). Dziennikarze zwyciężyli do tej pory jeden raz w roku 2019 (5 – 2).

Tegoroczny turniej przebiegał podobnie jak wszystkie poprzednie w wyjątkowo miłej, towarzyskiej atmosferze. Turniej ten przejdzie do historii sportu polonijnego jako stojący na bardzo dobrym poziomie, w którym wszyscy uczestnicy wykazali prawdziwie sportową postawę i wspaniałą, pełną pasji walkę o każdy punkt. Uroczyste zakończenie turnieju z wręczeniem pucharów i medali nastąpi wspólnie z zakończeniem XXXI Polonijnych Mistrzostw Lekarzy w Tenisie Ziemnym podczas bankietu z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu Klubu Sportowego „Bronek” ZLP.

BO