18 maja 2024

XVII Biesiada Literacka UPPL

XVII Ogólnopolska Biesiada Literacka Unii Polskich Pisarzy Lekarzy odbędzie się 3 marca 2017 roku w Klubie Lekarza Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi przy ul. Czerwonej 3. Początek o godz. 17.00.

Foto: pixabay.com

Serdecznie zapraszamy Autorów-Lekarzy z całej Polski do czynnego udziału w tej tradycyjnej imprezie, a Szanownych Gości – miłośników żywego słowa – zachęcamy do współbiesiadowania.

Osoby, które podczas spotkania pragną zaprezentować własne utwory, proszone są o nadesłanie zgłoszeń uczestnictwa oraz proponowanych do wygłoszenia tekstów (w trzech egzemplarzach) na adres: Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi, 93-005 Łódź, ul. Czerwona 3 oraz, koniecznie także w formie elektronicznej, na adres: biuro@oil.lodz.pl – najpóźniej do 10 lutego 2017 roku.

W zgłoszeniu należy podać swój adres pocztowy, mailowy oraz numer telefonu. Czas przewidziany na autorskie prezentacje zależy od liczby zgłoszeń, jednak każdy uczestnik zwykle ma do dyspozycji 3-5 minut, po czym krótki komentarz wygłasza krytyk. Na zakończenie odbywa się tajne głosowanie publiczności, po czym jury oblicza głosy. Nagrodą dla zwycięzców jest dyplom i kielich ambrozji.

Bezpośrednio po Biesiadzie Kabaret OIL-Bąk zaprasza na swoją VIII już autorską premierę. Uwaga: istnieje możliwość rezerwacji niezbyt drogich noclegów. Wszelkich informacji można zasięgnąć telefonując do sekretariatu OIL pod nr. (42) 683 17 01.

Maria Magdalena Człapińska
Barbara Szeffer-Marcinkowska

Zobacz konferencję naukową pt. „Marihuana – lek czy zagrożenie?”:


Przypominamy: od 1 września recepty na bezpłatne leki dla pacjentów 75+ wystawiają lekarze podstawowej opieki zdrowotnej udzielający świadczeń POZ u danego świadczeniodawcy, pielęgniarki POZ oraz lekarze wypisujący recepty pro auctore i pro familiae. Kliknij tutaj, żeby przeczytać komentarze ekspertów i pobrać pełną listę bezpłatnych leków dla seniorów.