27 maja 2024

XXIV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim w Jurgowie

W dniach 26-27 lutego OIL w Łodzi wraz z NIL oraz stowarzyszeniem Polskimed zorganizowała XXIV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim w Jurgowie, zgłoszone oficjalnie do kalendarza imprez sportowych NRL.

Foto: arch. prywatne

Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim już od 23 lat cieszą się dużym zainteresowaniem środowiska medycznego z całego kraju. Pomimo utrudnień pandemicznych i pogodowych, w tym roku wystartowało 47 zawodników (reprezentanci OIL w Łodzi: Karolina Miodek, Maciej Kania, Jan Marcinkiewicz, Jarosław Ciach oraz Bartosz Suliborski).

W dwa dni odbyły się trzy planowane konkurencje: supergigant i dwa przejazdy slalomu w piątek oraz jeden przejazd giganta w sobotę. Piątek przywitał nas piękną pogodą z temperaturą ok. -2 stopnie Celsjusza o godz. 6 rano. Zawody zaczęliśmy od godz. 7.30. Trasa supergiganta była twarda aż do ostatniego startującego zawodnika.

Przejazdy slalomu przeprowadziliśmy w słońcu i temperaturze do 15 stopni Celsjusza, ale mimo tego trasa slalomu spełniła kryteria do bezpiecznego przeprowadzenia tej konkurencji. Natomiast opad śniegu z nocy z piątku na sobotę (ok. 10 cm) poddał w wątpliwość rozegranie nawet pierwszego przejazdu giganta, który został jednak przeprowadzony od godz. 7.30 rano przy złej widoczności i temperaturze 12 stopni. Drugi przejazd giganta, po szczegółowej ocenie warunków panujących na trasie, odwołałem wraz z sędzią głównym zawodów.

W gigantowej klasyfikacji Open mistrzynią Polski została Katarzyna Luterek, a mistrzem Polski Daniel Najdzionek.

Wyniki reprezentantów OIL w Łodzi w odpowiednich kategoriach wiekowych:

  • supergigant: M. Kania – 1, J. Ciach – 5, J. Marcinkiewicz – 5, B. Suliborski – 4.
  • slalom: K. Miodek – 2, M. Kania – 4, J. Ciach – 6, J. Marcinkiewicz – 7, B. Suliborski – 3.
  • superkombinacja: M. Kania – 2, J. Ciach – 5, J. Marcinkiewicz – 6, B. Suliborski – 2.
  • gigant: M. Kania – 1, J. Ciach – 5, J. Marcinkiewicz – 5, B. Suliborski – 1.

Wyniki szczegółowe do wglądu pod linkiem: https://my.raceresult.com.

Dr n. med. Bartosz Suliborski, OIL w Łodzi, Instytut Stomatologii UM w Łodzi