14 kwietnia 2024

„Żeromski” nie tylko leczy. Szpitalny marsz dla zdrowia

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie świętuje swoje 65-lecie i z tej okazji rozdaje prezenty.

Foto: archiwum Szpitala im. Żeromskiego

Jednym z nich jest „Marsz dla zdrowia” – marsz nordic walking, który odbył się 1 września.

Przed startem i po nim organizatorzy zaplanowali sporo ważnych i ciekawych atrakcji: instruktaż prawidłowej techniki nordic walking, testy wysiłkowe, prelekcje fizjoterapeutyczne: jak chodzić, spać, siedzieć czy dźwigać zakupy w taki sposób, żeby jak najmniej obciążać główną podporę naszego ciała.

Nie zabrakło także opieki lekarsko-pielęgniarskiej. W marszu wzięło udział 60 osób. Nordic walking, czyli spacery z kijami, angażują aż 90 proc. wszystkich mięśni naszego ciała. – Chcemy nie tylko leczyć, ale też zachęcać do aktywnego trybu życia i pokazywać korzyści z uprawiania sportu. To nie koniec prezentów jubileuszowych, który „Żeromski” przygotowuje, już niebawem poinformujemy o kolejnych niespodziankach – mówi Anna Górska ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Partnerem wydarzenia było Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej – Zarząd Wojewódzki w Krakowie. Jubileusz szpitala objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Krakowa. Imprezę wsparła medialnie „Gazeta Lekarska”.