19 lipca 2024

Ziemia Sandomierska gościła najwszechstronniejszych sportowców lekarzy

W dniu 24 sierpnia Ziemia Sandomierska po raz kolejny gościła najwszechstronniejszych sportowców spośród lekarzy.

W XI już Mistrzostwach Polski Lekarzy w Triathlonie na dystansie sprinterskim (750 m pływania, 20 km – rower i 5 km – bieg) wzięło udział 20 koleżanek i kolegów z całego kraju.

Pływanie odbyło się tradycyjnie na zalewie w Koprzywnicy, skąd na rowerach uczestnicy podążyli wzdłuż Wisły po krętej, malowniczej trasie do Sandomierza, aby na koniec pokonać 5-o kilometrowy odcinek trudnego biegu wokół staromiejskiego wzgórza. Meta usytuowana była nieopodal Ratusza na Rynku Starego Miasta.

W poszczególnych kategoriach wiekowych na najwyższym stopniu podium stawali: Ewelina Kiełboń z Przeworska, Bartosz Wojciechowski z Katowic, Łukasz Wieprzowski z Warszawy, Piotr Kalinowski z Włocławka (po raz kolejny najlepszy wynik spośród wszystkich lekarzy) oraz Romuald Pietrosiuk z Międzyrzeca Podlaskiego. Drugie miejsca zajęli odpowiednio: Katarzyna Niewczas-Wieprzowska z Warszawy, Maciej Kieras z Tarnowa, Dawid Nowak z Łodzi, Cezary Krzywicki z Jeleniej Góry i Andrzej Książek z Działdowa.

Na trzecich miejscach uplasowali się: Paulina Tatara z Czechowic-Dziedzic, Maciej Mawlichanów z Łodzi. Tomasz Pardygał z Krakowa, Lucjan Habieda z Frydmana i Antoni Olesiejuk z Lubartowa. Uczestniczący w zawodach koleżanki i koledzy tradycyjnie po dekoracjach odbyli rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle, a następnie uczestniczyli w uroczystej kolacji. jak najbardziej zasłużonej po tak intensywnym wysiłku. Zapowiedzieli też, że wrócą do Sandomierza na kolejne zawody w przyszłym roku, a to: Zimowy Triathlon w lutym i Letni Triathlon w sierpniu. Wszystkie w randze Mistrzostw Polski Lekarzy. Serdecznie zapraszam. Imprezę zorganizowano przy finansowym wsparciu kwotą 1500 zł przez Naczelną Izbę Lekarską.

Jacek Łabudzki